mans grozs

Intervija ar BESPORT komandas jauko tenisisti Kristiānu Lindu Zahari.


1. Cik ilgi nodarbojies ar tenisu un kādi ir Tavi lielākie sasniegumi?

Ar tenisu nodarbojos kopš 6 gadu vecuma, tātad  jau 12 gadus. Tenisā nonācu laimīgas sagadīšanās rezultātā. Nesen biju atbraukusi no ģimenes ceļojuma pa Ameriku. Tā kā vecākiem patika teniss kā sporta veids, zīmīgi, ka Amerikā mēs pabijām arī US Open kortos Flushing Meadows- Corona parkā. Atgriežoties Latvijā, sākām dzīvot Jūrmalā un kaimiņos esošais labākais draugs drīz vien uzaicināja līdzi uz saviem tenisa treniņiem. Tā arī nokļuvu Lielupes tenisa kortos. Man spēlēt tenisu ļoti iepatikās un tā es sāku trenēties. Tenisā panākumi nāca pakāpeniski, ar smagu un metodisku darbu. 13 gadu vecumā pirmo reizi piedalījos Pieaugušo sacensībās un kā teiktu senie romieši – “Veni, Vidi, Vici”. Tennis Europe U16 vecuma grupā izcīnīju četrus dubultspēļu titulus, esmu piedalījusies daudzās sacensībās Baltijā, Skandināvijā un citur Eiropā. Vienspēlēs esmu tikusi pusfinālos. ITF Juniors turnīros esmu ieguvusi divusdubultspēļu titulus, vienspēlēs augstākā ranga pozīcija ir 512.vieta pasaulē. Vienspēlēs izdevies spēlēt arī pusfinālos, kas ir vērā ņemams rezultāts. Latvijā esmu piedalījusies neskaitāmos turnīros, gan Latvijas Čempionātos U14, U16, U18 un pieaugušo vecuma kategorijās, gan Latvijas Olimpiādēs jauniešiem un pieaugušajiem. Izcīnītas daudzas uzvaras un pjedestāli gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs. Īpaši  varu uzsvērt Latvijas Olimpiādes Cēsīs, kurās piedalījos 3 reizes pēc kārtas, pārstāvot Babītes pašvaldības komandu. Dubultspēlēs, ar dažādiem partneriem, nemainīgi izcīnīts zelts, vienspēlēs sudraba un bronzas medaļas. Var likties, ka dubultspēles man labāk padodas, taču arī vienspēles man patīk – tajās satiekas divas personības un noskaidrojas taja dienā spēcīgākā.


2. Vai Tev ir kāds mērķis tenisā?

Kā jau minēju, tenisā nonācu vairāku sakritību dēļ un esmu laimīga, ka mana dzīve izveidojās tieši tā. Jau 12 gadus mana pasaule ir teniss- ar uzvarām un zaudējumiem, piepildīta ar priekiem un asarām. Esmu pateicīga tenisam, saviem treneriem un vecākiem, par šiem gadiem, kas mani ir izveidojuši par personību tenisā un dzīvē. Galveno mērķi – izveidot personību un raksturu -  esmu panākusi. Protams, ir arī sportiskie mērķi. Vēlos ar tenisu iegūt labu izglītību, spēlēt un mācīties 4-5 gadus elitāros apstākļos pie pasaules līmeņa treneriem. Vēl vēlos aktualizēt iespēju, kā ar tenisu iegūt labu izglītību Amerikas universitātēs. Šobrīd U14 reitingā ir ap divsimt bērnu. Būsim reālisti, tenisa dārdzības dēļ, pasaules līmeni sasniegs varbūt daži. Ejot laikam, ļoti daudzi bērni un viņu vecāki saprot, ka nesasniegs profesionālo līmeni un pamet tenisu. Vēlētospalīdzēt bērniem un vecākiem saprast, ka ar sportā ieguldīto laiku, līdzekļiem un darbu ir reālas iespējas iegūt labu izglītību un labākas iespējas dzīvē. Ja no divsimt bērniem to izdarīs 20-30 bērni, jau būs lielisks panākums Latvijai. Kā teica Krišjānis Valdemārs: “Brauciet, latvji, jūriņā, krājiet zeltu pūriņā!”.


3. Vai Tu arī pati trenē?  Kur, kad, cikos?

Tā kā daudz laika pavadu tenisa kortā trenējoties, nereti cilvēki jautā padomus, ieteikumus par treniņiem, treniņu procesu, fiziskajiem treniņiem, sportista diētu, režīmu, psiholoģisko un taktisko sagatavotību. Ar prieku dalos ar savu pieredzi, jo uzskatu, ka varu palīdzēt pilnveidoties daudziem tenisa cienītājiem, kaut vai iesakot izvēlētiesa viņiem piemērotāko inventāru un apavus.


4. Ar kurām SOLINCO tenisa stīgām Tu šobrīd spēlē un kāpēc?

Šobrīd spēlēju ar Solinco Hyper G stīgām (stīgas skatīt šeit: https://ej.uz/ouza), jo, manuprāt, tām piemīt lieliska kvalitāte, kas ļauj parādīt sniegumu visaugstākajā līmenī.
5. Kur uzzināji par SOLINCO tenisa stīgām?

Kā jau visi sportisti, sekoju līdzi prestižajām WTA un ATP   sacensībām un augstākās klases atlētiem, skatoties to spēles pa televīziju vai sociālajos tīklos. Vienā no četriem tenisa prestižajiem Grand Slam turnīriem spēlēja viens no maniem iecienītākajiem tenisistiem Džons Isners (John Isner, USA) no Amerikas Savienotajām Valstīm. Spēles komentētājs tieši minēja Amerikā izplatīto Solinco stīgu, ar kuru Isners demonstrēja lielisku sniegumu. Sāku interesēties un meklēt plašāku informāciju, nolēmu pamēģināt un man iepatikās.


6. Kas Tev visvairāk patīk SOLINCO stīgās?

Nevar īsti nosaukt vienu konkrētu faktoru, kas izceļas, ir jāizsver kopumā. Solinco Hyper G stīgas atsķiras no visām pārējām, kuras esmu izmēģinājusi - tām piemīt daudzveidība. To varētu nosaukt par galveno. Neatkarīgi no tā kādu sitienu izpildi, katram no tiem ir pilnīga kontrole, kas ir visvērtīgākais, kas stīgās var būt. Ar to var ne tikai veikli manevrēt, bet arī dominēt uzbrukumā.


7. Kāda stila spēlētājiem Tavuprāt vislabāk būtu piemērotas šīs SOLINCO stīgas?

Iesācējiem varētu tās šķist stīvas un neefektīvas, taču pieredzējušāki spēlētāji noteikti novērtēs tieši Hyper G stīgas. Daudzas stīgas ir piemērotas tikai kādam vienam konkrētam spēles stilam, taču ar Hyper G stīgām jūtos komfortabli gan aizsardzībā uz gala līnijas, gan uzbrukumā, kur tās ir īpaši parocīgas.


8. Kāpēc Tu rekomendētu tieši šīs SOLINCO stīgas?

Cik lasīju un pamēģināju dažādas Solinco stīgas, Hyper G stīgas manam spēles stilam visvairāk bija piemērotas, kā arī tās ir vislabākās un populārākās Solinco stīgas. Tās ir ideāli piemērotas sarežģītu sitienu virzienu izpildei, tā kā tām ir augstas kontroles līmenis un lieliski izkopta uzgriešanas trajektorijas tehnoloģija un leņķis sitieniem.


9. Ko Tu ieteiktu tiem, kas vēl nav pamēģinājuši SOLINCO stīgas?

Noteikti pamēģiniet un nenožēlosiet, Solinco ir plaša izvēle un Jūs noteikti atradīsiet tieši Jums kvalitatīvas un piemērotas stīgas!

Kā izvēlēties un uztīt gripu badmintona raketei?
Neesi pārliecināts par gripa izvēli un kā pareizi to uztīt uz savas badmintona raketes? Noskaties Maira padomus nākamā gripa izvēlei un uztīšanai....